AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi| .

Echipa "Visuri la cheie" a construit de la zero o casa pentru trei 3 orfane. Reactia acestora cand si-au vazut noua locuinta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
mihai
Multumiri : 0
Puncte : 509
Varsta : 19

MesajSubiect: Echipa "Visuri la cheie" a construit de la zero o casa pentru trei 3 orfane. Reactia acestora cand si-au vazut noua locuinta Joi Oct 15, 2015 12:21 am

Dragos Bucur, Alina Vilcu, Adela Parvu, Andrei Samoil si arhitectul peisagist, Dragos Isacescu, au muncit cot la cot cu voluntarii si constructorii pentru a ajuta trei fete sa duca un trai mai bun.
"Aceasta este a doua casa construita de la zero la a carei evolutie am participat activ. Prima a fost casa mea si abia acum, dupa 5 ani, pot sa spun ca s-a incheiat constructia. Nici acum nu imi vine sa cred ca echipa a reusit sa duca la bun sfarsit aceasta provocare in doar 3 saptamani", a spus Dragos Bucur.
"Starea casei fetelor era deplorabila, nu exista practic alta solutie. Am decis impreuna sa marim termenul de predare a casei, sa gasim solutiile potrivite pentru a ne incadra in noul termen si sa respectam dorintele celor trei fete", a mai spus Dragos.
VIDEO:
Echipa "Visuri la cheie" a construit de la zero o casa pentru trei 3 orfane. Reactia acestora cand si-au vazut noua locuinta
Sus In jos
http://help.forumgratuit.ro/

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Graphic Space :: Timp liber :: Casa Distracție :: Amuzament-